​JAV doleris tęsė brangimą

Lapkritis 21, 2016 14:40

Praeitą savaitę labiausiai prekiaujama valiuta, JAV doleris, brango toliau, atspindėdamas lūkesčius dėl spartesnio didžiausios pasaulio ekonomikos augimo. Japonijos jenos judėjimus ir toliau sąlygojo pokyčiai obligacijų rinkoje – valstybių skolos vertybinių popierių kainų kritimas ir pajamingumo kilimas, euro smukimas labiau veikiamas lūkesčių dėl būsimojo referendumo Italijoje, o Didžiojoje Britanijoje ir toliau diskutuojama apie Brexit.

EUR/USD praeitą savaitę pigo 2,35% penktadienį pasiekdama žemiausią šių metų lygį, kuris sutampa su pernai metų lapkričio pabaigos – gruodžio pradžios palaikymo zona. Prisimenant, 2015-ųjų gruodžio 3-iąją euras atšoko po ECB posėdžio, kurio metu nuspręsta imtis mažesnių ekonomikos skatinimo priemonių nei prognozuota, o iki tol vykęs JAV dolerio brangimas iš dalies atspindėjo rinkos dalyvių pozicionavimui pirmajam palūkanų normos kėlimui po krizės. Lyginant su šių metų situacija, analitikai taip pat diskutuoja, jog palūkanų normos kėlimas gruodį jau įskaičiuotas rinkose (ypač po ketvirtadienio J. Yellen kalbos), antra vertus, nėra aiškus sprendimas, kurio gali imtis ECB gruodžio mėnesio posėdžio metu (antra vertus, tikimasi aiškesnio komunikavimo aktyvų supirkimo programos klausimu), taip pat politinė situacija šiemet yra ženkliai pasikeitusi lyginant su pernai metais.

Iš makroekonominių rodiklių pusės, praeitą savaitę sulaukėme euro zonos III ketv. preliminarių BVP augimo duomenų (+0,3%, kaip ir tikėtasi), tiesa analogiški duomenys iš Vokietijos nustebino neigiamai, +0,2% (tikėtasi 0,3% augimo). Iš kitos pusės, trečiadienį paskelbti ženkliai geresni nei prognozuota JAV mažmeninių pardavimų duomenys (+0,8% met./met.), o ketvirtadienį sulaukėme JAV ir euro zonos infliacijos duomenų (atitinkamai 1,6% ir 0,5% met./met.). Antra vertus, makroekonominių duomenų paskelbimas ženkliai valiutų kursų judėjimuose neatsispindėjo.

GBP/USD praeitą savaitę pigo 1,92%. Be diskusijų dėl Brexit, sulaukėme prastesnių nei tikėtasi infliacijos duomenų (0,9% met./met.), bedarbių paraiškų skaičius spalį augo 9,8 tūkst. o vidutinio atlyginimo indeksas kilo 2,3%, kaip ir prognozuota. Tuo tarpu ketvirtadienį paskelbti geresni nei prognozuota mažmeninių pardavimų duomenys, rodę 1,9% augimą per spalį.

Japonijos jena toliau tęsė pigimą, o USD/JPY brango 3,84%. Iš makroekonominių naujienų pusės, sulaukėme geresnių nei tikėtasi Japonijos III ketv. BVP augimo duomenų (0,5%, kai laukta 0,2% augimo), kurie kiek padėjo USD/JPY porai ištrūkti viršun. Antra vertus, poros judėjimai labiau buvo sąlygojami ne tiek makroekonominių naujienų iš Japonijos, kiek situacijos globalioje rinkoje.

Šią savaitę makroekonominių naujienų kalendorius kiek skurdesnis, todėl tikėtina, kad toliau tęsis pozicionavimas bendrai situacijai rinkose dėmesį kreipiant ir į lūkesčius dėl gruodžio ketvirtąją vyksiančio referendumo Italijoje. Mat jei šalies piliečiai pasisakys prieš ministro pirmininko M. Renzi siūlomus pakeitimus dėl Senato galių, M. Renzi žada atsistatydinti taip suteikdamas kelią plėtotis idėjoms už pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Tuo tarpu iš makroekonominių naujienų pusės, trečiadienį sulauksime euro zonos valstybių pirkimų vadybininkų indeksų duomenų, o kiek vėliau tą pačią dieną bus paskelbta atnaujinta Didžiosios Britanijos ekonomikos apžvalga kartu su pirminiu biudžeto pristatymu. Vakare bus paskelbtas paskutiniojo Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas, visgi mažai tikėtina, jog rinkos dalyviai kreips į tai dėmesį, mat diskutuojama, jog palūkanų normos kėlimas gruodį jau pilnai įskaičiuotas. Ketvirtadienį bus paskelbti Vokietijos IFO indekso duomenys, o penktadienį sulauksime infliacijos Japonijoje duomenų ir patikslinto Didžiosios Britanijos III ketv. BVP augimo tempo.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:00 val. duomenis, 61,7% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 20,4% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 42,6% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros pigimas, USD/JPY, GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.